O projekcie

Portal plusy.info to innowacyjny serwis internetowy, który umożliwia mieszkańcom terenów wiejskich i małomiasteczkowych (pilotażowo skierowany do mieszkańców Powiatu Włoszczowskiego) prowadzenie własnego serwisu informacyjnego. Serwis został założony przez Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl, w ramach grantu Fundacji Santander, w ramach IV edycji konkursu „Tu mieszkam tu zmieniam”. Portal wspiera Michał Szafrański z emesz.pl Michał Szafrański, który został nagrodzony za najlepszą wiejską stronę internetową w województwie świętokrzyskim w roku 2016. Dziś Ty również możesz zostać redaktorem strony swojej miejscowości.

Dziś możesz za darmo i banalnie prosto publikować aktualności z Twojej wioski czy miasteczka i dzielić się z nimi z całym światem. Aby to zrobić wystarczy pokonać kilka prostych kroków:

  1. Wejdź na stronę plusy.info i wypełnij formularz rejestracyjny (dostępny również poniżej), podając nazwę miejscowości i dane kontaktowe. Jeśli nie chcesz nie musisz zakładać konta. Możesz dzielić się newsami bez logowania.
  2. ​Poczekaj na kontakt, prześlemy niezbędne dane do logowania i poradnik instruktażowy, jak krok po kroku założyć i prowadzić stronę internetową swojej miejscowości.
  3. Rozwijaj swoją „redakcje” o nowe osoby.
  4. Dodawaj nowe artykuły i buduj rzesze aktywnych czytelników (na specjalnych szkoleniach podpowiemy jak). Do dzieła!

Wypełnij krótki formularz do zostań administratorem strony swojego sołectwa czy miejscowości:

Dołącz do społeczności plusy.info