Jak zostać lokalnym reporterem

Portal plusy.info daje możliwość i edukuje w zakresie tworzenia i publikacji tekstów o swoich miejscowościach, czyli tzw. newsów. Dzisiaj każdy może być lokalnym reporterem. Wystarczy telefon komórkowy i dostęp do internetu. Udział w projekcie plusy.info daje jednak „lokalnemu reporterowi” dodatkowe możliwości. Poznaj 7 z wielu korzyści jakie płynie z udziału w projekcie jako „lokalny reporter”.

 1. Możliwość edytowania i usuwania dodanych informacji (newsów) i współtworzenia portalu informacyjnego (za darmo). Możliwość publikowania darmowych reportaży zawierających teksty, zdjęcia, filmy, linki itp.
 2. Prezentowanie nagranych materiałów na antenie radia internetowego plusy.info.
 3. Możliwość skorzystania ze sprzętu np. dyktafony do nagrywania wywiadów,
 4. Możliwość skorzystania ze stacjonarnego studia nagrań, wyposażonego w sprzęt do nagrań dźwiękowych i nie tylko.
 5. Dysponujemy profesjonalnym dronem. Planujesz materiał z ciekawego wydarzenia – zaproś naszego kamerzystę z dronem i stworzymy unikalny materiał.
 6. Jesteś częścią zespołu aktywnych, działających lokalnie aktywistów. A to właśnie zespół jest siłą każdego portalu. Lokalny reporter wyposażony zostaje w imienną legitymacje prasową, która daje możliwość tworzenia materiałów blisko gwiazd sportu, muzyki czy show biznesu.
 7. Szkolenia i kursy w zakresie reportażu, informatyki i marketingu. Dodatkowo zapewniamy wsparcie dla początkujących z obsługi oprogramowania i jak założyć stronę. Ponadto podpowiadamy jak, o czym i kiedy tworzyć materiały na swojej stronie, o swojej miejscowości.

Jeżeli zainteresował Cię udział w projekcie jako „lokalny reporter”, wykonaj kilka prostych kroków:

 1. Na stronie plusy.info wypełnij formularz rejestracyjny (dostępny tutaj), podając nazwę miejscowości i dane kontaktowe.
 2. ​Prześlemy niezbędne dane do logowania i poradnik instruktażowy, jak krok po kroku dodawać newsy z Twojej miejscowości i nie tylko.
 3. Rozwijaj swoją „redakcje” o nowe osoby.
 4. Dodawaj nowe artykuły i buduj rzesze aktywnych czytelników (na specjalnych szkoleniach podpowiemy jak i o czym pisać). Do dzieła!

Aby móc dodawać nowe aktualności czy reportaże nie musisz być zalogowany i zarejestrowany. Możesz dzielić się z nowymi newsami bez rejestracji!

Specjalnie dla lokalnych reporterów i użytkowników serwisu, opracowaliśmy instrukcję obsługi Portalu, którą można poprać tutaj tutaj

Instrukcje oraz plakaty, promujące Portal można pobrać ze strony www.plusy.info/do-pobrania