Jak dodać newsa ?

Dzięki portalowi plusy.info możesz łatwo i szybko dodawać aktualności czyli tzw. newsy. W Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego ? Nie czekaj, aż ktoś o tym napisze. Zrób zdjęcie, lub zdjęcia, dodaj tytuł i napisz kilka słów o tej informacji. Pamiętaj, aby wybrać lokalizację wydarzenia.

W portalu możesz dodawać posty na kilka sposobów: z wykorzystaniem komputera i bezpośrednio z telefonu. Możesz dodawać informacje anonimowo lub jako zarejestrowany – lokalny reporter.

Z wykorzystaniem komputera na stronie internetowej (anonimowo)

  1. Z menu wybierz Dodaj news ( www.plusy.info/dodaj )
  2. Dodaj imię lub swoją nazwę, uzupełnij tytuł newsa i wybierz lokalizacje. Dodaj zdjęcie lub zdjęcia (przycisk wybierz plik). Aby wysłać, kliknij Prześlij post. I gotowe Twój post wyląduje na stronie głównej portalu oraz na podstronie danej miejscowości (lokalizacji).
  3. Możesz śledzić wszystkie dodane newsy w zakładce Newsy ( www.plusy.info/newsy ).

jak dodać newsa 

Jak dodać dłuższy reportaż ?

Jeśli chcesz dodać dłuższy materiał polecam robić to za pośrednictwem komputera (skład długiego reportażu na smartfonie może być niewygodny – ale jest możliwy).

Aby to zrobić musisz mieć zarejestrowane konto w Portalu. Jeżeli jeszcze go nie masz, możesz skorzystać z tego linka. Gdy masz zarejestrowane konto zaloguj się, korzystając z www.plusy.info/wp-login.php

Aby dodawać nowy news, w zakładce Wpisy, wybierz i kliknij Dodaj nowy. Uzupełnij tytuł i skorzystać z edytora tekstu, aby wprowadzić treść.

Pamiętaj, że dodając newsy i reportaże akceptujesz politykę prywatności ( www.plusy.info/polityka-prywatnosci ) oraz regulamin serwisu ( www.plusy.info/regulamin ), a przede wszystkim przestrzegaj Złote Zasady Reportera na www.plusy.info/zlote-zasady-reportera.

Portal został założony przez Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl, w ramach grantu Fundacji Santander, w ramach projektu pn. „Międzypokoleniowe radio lokalne” IV edycji konkursu „Tu mieszkam tu zmieniam”

Autor newsa: plusy.info